Veedad on vanimad teadaolevad pühakirjad, mis on jumalate poolt antud poeetilises sanskriti keeles. Veedad on kogu Universumi, kogu loodu, jumaliku ilmutusena antud kirjeldus. Need teadmised anti iidsetele tarkadele ehk rišidele (nägijatele).

Sanskriti sõna „mantra“ tähendab kahte asja:

1) See, mis võimaldab sul ületada kannatused või takistused

2) See, mis kaitseb toda, kes retsiteerib mantrat.

Seega, mantra on see, mis kaitseb mantralausuja meelt kõrvalekaldumiste eest, annab kontsentratsiooni ja püsimise sihikindlalt Mina olemasolu, rahu, õndsuse ja kindluse suunas. Mantra heli tekitamine saab avada uinuvas olekus olevad keskused ajus, saab muundada rakkusid kogu kehas, ja saab laadida kogu atmosfääri ruumis.

Adhyayanam ehk õppeprotsess hõlmab kordamist täpselt nii, nagu õpetaja ütleb ja nii on neid reegleid tuhandeid aastaid säilitatud. Sellel kursusel õpid Veedamantrate retsiteerimise põhitõdesid ja kõige olulisemaid mantraid laulma nende reeglite järgi.

Tunnid toimuvad korra kuus kuni kevadeni. Osaleda võib endale sobival hulgal tundidest, kuid edaspidistes tundides osalemise eelduseks on reeglite ja põhitõdede läbimine. Esimesed 6 korda on baaskursus ja järgmised 12 korda põhikursus. Kõik tunnid salvestatakse ja on järelvaadatavad.

Iga kord on kokku 2 tundi, mis hõlmab:

  • Häälestumiseks vajalikke kehalisi ja hingamisharjutusi
  • Uue mantra õppimine ja varasemalt õpitud mantrate kordamine, mantrate tähendused
  • Meditatsioon (kellel on vajadus varem lahkuda, võib viimase 30min meditatsioonist loobuda)

Tutvustusõhtu on tasuta! Tutvustusõhtu ja kursus toimub: Tammiku stuudios – Tammiku 7, Rakvere

Kursuse juhendaja: Merike Taza tel: 5266784 e-mail: merike@merimeel.ee