24.05 kell 18.00-21.00

Naise keha on müsteerium. Vibreeriv universaalne energia, mis hetkest hetkesse võtab naise keha kuju ja säilitab seda. Looja jumalik mäng… Looja, kes armastab erinevaid vorme ja värve, maitseid ja tundeid…Kelle jaoks ei ole vahet, kas see imeline keha on suur või väike, lopsakas või kidur, pikk või lühike… Ma usun, et Looja tunneb kõikidest vormidest ühte viisi rõõmu ja talle meeldib mängida ning meeldib ülevoolav küllus.

Meie kehasse on kodeeritud võimalus selle keha kaudu ja selle keha abil tunda ülimat naudingut ja ka ülimat piina. See kõik on peidus ka Sinu ja minu kehas. See, mida selles väga avaras skaalas kogeda, seda otsustad tegelikult Sina ise.

Kõige lihtsam viis oma kehaga hea suhte loomiseks on see, et Sa hakkad teda märkama. Talle tähelepanu pöörama. Hakkad teda kuulama. Hakkad temaga lihtsalt olema. Imeline vahend temaga suhtlemiseks ja suhestumiseks on tähelepanu ja puudutus. Sa märkad oma keha tähelepanu ja õrnusega ning sellest samast tundest Sa puudutad teda. Lihtsalt võtad enda ümbert kinni ja silitad oma kätt või teed oma põsele pai või paitad ennast pilguga, kui Sa möödud mõnest peeglist või vaateaknast… Oled Sa ehk märganud, mida Sa kõneled endale enda kohta, kui sa näed ennast peeglist või vaateakna peegeldusest? Mida Sa siis ütled endale selle Naise kohta, keda Sa näed? Kui seda sama ütleks Sulle Sinu kohta keegi teine, kas see meeldiks Sulle või mitte? Märka neid hetki…

Kui Sa hakkad seda suhet ja sidet oma kehaga teadlikult looma või avardama, võid ühel hommikul märgata, et Sul on oma kehas väga mõnus olla. Su keha on justkui embuses. Su voodi ja Su tekk embavad Su keha… ja Sa ei raatsi sellest hetkest välja tulla. Või siis märkad mööda tänavat kõndides, kuidas Su riided embavad Sind ning tuul sasib õrnalt Su juukseid ja päike teeb põskedele pai… Sa koged, kuidas kogu maailm embab ja armastab Sind. Need on nii lihtsad hetked ja neid hetki on võimalik Sul luua endale ise. Neid hetki ei saa Sulle luua mitte keegi teine. Need hetked hakkavad sündima siis, kui Sa oled lõdvestunud oma ellu, oma kehasse, oma kehastusse ja ütled sellele JAAA. Võtad selle keha ja kehastuse vastu ja omaks, just sellisena nagu see sel korral on.

Seekordsel naiste õhtul teeme praktikaid, mis aitavad Sul tulla kohale oma kehasse, tajuda oma keha, lõdvestada teda. Need on lihtsad nipid, mida on väga hea kaasa võtta ja sulatada oma igapäeva ellu. Nendes hetkedes, kus Sa märkad, et sa oled läinud oma kehast väga kaugele või Su keha on pinges, siis nende praktikate abil saad sa tulla tagasi kohale, sellesse hetke, iseendasse ja luua lõdvestust, naudingut, kohalolu.
Rõõmsa kohtumiseni sellel imelisel maikuu õhtupoolikul Tammiku stuudios!

Tasakaalupanus 20 EURi

Oma tulekust anna palun teada Ritale: rita.ukkivi@gmail.com või tel:5058118.
Pane selga mindagi mugavat ja mõnusat, milles Sa ennast väga naiselikuna tunned. Pikk seelik või kleit sobivad suurepäraselt. Samuti on kõik ehted teretulnud.

Praktika õhtut viib läbi Katre Rajur.
Tutvustus:
Katre Rajur – Minu päriselt Naiseks kasvamise teekond algas aastal 2006 suvel shamanistlikus laagris, kus ma esimest korda oma elus ühel päeval tegin väga lihtsaid praktikaid teiste naistega koos. See kõik oli nii lihtne, kuid see muutis minus midagi väga sügavalt. Esimest korda elus kogesin ma, et see, kes ma olen, just see naine minu sees, on midagi väga õiget, ilusat ja head. Sellest alates olen ma Naiseks olemise müsteeriumisse pilke heitnud erinevate nii shamanistlikke kui ka tantra õpetajate käe all – Naira, Marika Tamm, Sarita, Malaika, Sandra Puja Pijl, Zola Dubnikova, Deborah Sundahl, Sanna Sanita, Leyola Antara, Thule Lee. Ka oma igapäevast elu püüan elada just nimelt läbi teadlikult naiseks olemise. Olen sertifitseeritud kundalini jooga õpetaja. Täna on minu suureks kireks on tantsimine, kuna see on imeline vahend enda kiireks ja tõhusaks häälestamiseks kehasse, tunnetusse ja naisenergiasse. Naisteringe olen ma läbi viinud alates 2013 aasta kevadest. Oma olemuse uurimine, avastamine ja kogemine on minu jaoks üks lõputult põnev ja erutav seiklus. Koos teiste naistega ühise ruumi loomine, erinevate praktikate tegemine ja oma kogemuse jagamine on midagi vägaväga erilist, mida tahan kogeda veel ja veel. Iga kord tunnen ma selgelt, kuidas ma jõuan iseendale järjest lähedamale ja lähedamale ning taasühinen millegi mulle väga olulise ja kalli, kuid väga pikka aega unustuses olnuga, mu sees.