06.05 kell 18.30-20.30

Muinasjutud on kaaslased lapsepõlves ja neid on hea lugeda ka täiskasvanuna, siis juba teise arusaamisega. Muinasjuttudes on tõde. Aina kiirenevas ja arvutikesksemas maailmas otsime tagasiteed hingekosutava maagilise elamisviisi juurde.

Loengus arutleme teemadel:
Mida meile näitavad meie iidsed muinasjutud läbi oma erinevate tähenduskihtide?
Kuidas tänapäeva lapsed saavad aru vanadest muinasjuttudest, kus on erinev keelekasutus, kombed ja asjad?
Peamiselt keskendume eesti muinasjuttudele.
Praktiline loeng sellest, milliseid muinasjutte lastele valida ning kuidas ja millal neid jutustada. Sügavama eesmärgiga toetada lapse hinge ettemääratud rada planeedil Maa. See on justkui minikursus, mis annab lapsevanemale esialgsed teadmised selle kohta, millised muinasjutud hoiavad ja kannavad endas Universumi iidseid toimimistõdesid. Mida lugudes tähele panna, sest sageli nähakse muinasjuttudes liigselt lihtsustatud teemasid, nt “rikkas on halb ja vaene on hea„, loo taga on hoopis sügavam alandlikkuse teema.

Nendel teemadel räägib Margit Kurm, kes on lõpetanud laste raamatukogunduse Tallinna Ülikoolis, uurinud muinasjuttude juuri, on lugude vestja ja on koolitaja Aquarian Teacher Academy (ATA) juures ning õpetab I taseme kundalini jooga õpetajaid. Tema kohta saad lugeda ka www.hingeheli.ee

Tänupanus 12.-
Palun anna oma tulekust eelnevalt teada rita.ukkivi@gmail.com või 5058118