29.01 kell 10.00-11.30

Meie ümber linnas elab päris palju sulelisi asukaid. Vahel oskame neid tähele panna ja vahel oleme nii oma mõtetes, et ei pruugi oma väikseid naabreid märgatagi. Mõne linnu tunneme kohe ära, mõnda jääme uudistama, et kes see küll on. Mida rohkem kevade poole, seda rohkem on kuulda rõõmsat sädistamist.
Alati on põnevam, kui tead natuke rohkem lindude käitumise ja hingeelu kohta. Tuntud loodusgiid Peeter Hussar oskab meie aia- ja linnalindudest rääkida lugematul hulgal põnevaid lugusid ja fakte. Nii saad teada nii mõndagi huvitavat meie armsate suleliste naabrite kohta- koduvarblased, leevikesed, tihased, puukoristajad, pasknäär ja paljud teised. Oskad pärast paremini tähele panna, kes meie koduaias ja kodupargis tegelikult tegutsevad, mis häält nad teevad, mismoodi välja näevad, millega armastavad maiustada ja mis nende talvises käitumises erilist on. Ja Peeter oskab kõigest sellest nii värvikalt rääkida, et võidki kuulama jääda😊
Ja mitte ainult kuulata, vaid saad suleliste toimetamist ka kohe siinsamas jälgida. Stuudio tagaaeda on üles pandud söögimajad, kus saab Peetri põnevate lugude saatel jälgida läbi akende lindude siblimist söögimajade ümber. Pärast saad minna Tammikusse või koduaeda linde omapäi vaatlema ning nüüd on sul kaasa võtta juba hulga lugusid ja teadmisi meie „tavaliste“ aia- ja linnalindude kohta.
Selle nädala lõpul (28-30 jaanuar) toimub ka talvine aialinnuvaatlus, mis on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus. Iga huviline saab kaasa lüüa oma kodus ja on mõeldud täiesti tavalistele inimestele, kellel on vähegi huvi käia silmad ja kõrvad lahti oma aias ja linnapargis ringi. Võid toidumaja ümber askeldavaid linde vaadelda ka oma toa aknast😊. Ja kui juba eelteadmised olemas, siis on seda suleliste elu ka hoopis põnevam jälgida.
Tänupanus 8.- ja registreerimine rita.ukkivi@gmail.com või tel 5058118.