Jooga eritunnid Meeled ja elemendid (maa, vesi, tuli õhk, eeter)

Me oleme osake loodusest ja saame oma vaimse ja füüsilise tervise hoida tasakaalus looduse abiga. Looduse elemendid ( maa, vesi, tuli, õhk) on selleks üks võimalus.

Mis on elemendid : vanades kultuurides oli olemas teadmine, et looduse, inimorganismi ja kogu maailma koosnemises eksisteerivad lisaks käega katsutavale mateeriale ka algelemendid, mis on kõige olemus. Igal algelemendil on oma omadused ja seosed inimese füüsilise keha organite, emotsioonide ja valiteediga. Näiteks maa element esindab stabiilsust, viljakust, esmaste vajaduste rahuldamist: toit laual, korralik uni. Kui maa element on tasakaalus, siis oleme tugeva tervisega, eluga rahul ja igapäeva toimetused tehtud. Vesi on esindab kohanemisvõimet, loovust, kulgemist, sensuaalsust ja kui see element on meil tasakaalus, siis meie tegemised justkui voolavad ja samas on elul maitset. Tule element annab jõudu, motivatsiooni, toob rõõmu ja on tugeva puhastava toimega. Kui tule element on tasakaalus, siis on meil huvi elu vastu, meil on jõudu ja tahtmist asju ellu viia ning meie elus on naeru ja lõbu. Õhu element suurendab kaastunnet, armastust ja aitab tasakaalus hoida vaimset tervist, puhastada mõtete virvarrist. Eeter mõjutab meie intuitsiooni, külgetõmmet, tarkust ja teadlikkust.

Keskendume igas tunnis ühele elemendile ja sellega seotud meelele, tajule ja teeme harjutuste seeria ja meditatsiooni. Räägime, kuidas erinevad meeled on seotud elementidega, energia keskustega, emotsioonidega ja omadustega meie elus ning kuidas elule just neid kvaliteete lisada. Teeme lisaks pimedegusteerimist, lõhnade tunnetamist, häälte kuulamist. Tund sobib hästi ka algajatele, nii et oled oodatud!

Eritunnid igal kolmapäeval kell 18-19.45
09.03 – Haistmismeel, maa element – turvatunne, maandatus
16.03 – Maitsmismeel, vee element – loovus, kirg
30.03 – Nägemismeel, tule element – tahtekindlus, motivatsioon, jõud
13.04 – Kompimismeel, õhu element – kaastunne, armastus, hoolitsus
27.04 – Kuulmismeel, eetri element – suhtlemine, inspiratsioon, eneseväljendus

Tänupanus 12.-. Olemas ka Stebbys. Ja tasuda saab ka stuudio mitme korra kaardiga.