Yin jooga on suhteliselt passiivne, pisut meditatiivne ning ilma lihasaktiivsuseta joogastiil. Asendeid hoitakse pikemat aega (isegi 3-5 minutit) keskendudes lihastele, hingamisele ja lõdvestumisele. Just täieliku lõdvestumise abil liigutakse pindmistest lihastest sügavamale, venitades ja end avades jõutakse sügavate kihtideni – liigesed. sidekoed, sidemed, kõõlused, kõhred ja fastiad. Yin jooga poosid mõjutavad inimese kehas erinevaid energiakanaleid ja aitavad vabastada sinna kogunenud pingeid ja plokke ning ühtlasi aitab Yin jooga praktiseerimine korrastada närvisüsteemi, energeetikat, mõtlemist ja hingamist. Yin jooga aitab leida oma kehaga suurema kontakti, õpetab keha kuulama ja austama. Rahulik ja sissepoole suunatud praktika aitab meie kiiresse ja pingelisse ellu tuua sellised väärtused nagu kannatlikkus, alistumisoskus, aktsepteerimisoskus, tänu- ja rahulolutunne.

Yin jooga sobib oma rahuliku loomu poolest kõigile, sest igale inimesele leidub asendi juures erinev variatsioon ja sügavus. Kui see on leitud ja tekib asendis olles ebamugavustunne, ei tasu kindlasti kohe asendit muuta vaid tasub püüda rahuliku hingamisega keha vastupanu leevendada. Samas haigete endale teha ei tohi, närvivalu korral tuleb kas asendit muuta või sellest välja tulla. Eriti sobib Yin jooga tasakaaluks kõigile Yang tüüpi, tugeva lihasaktiivsusega liikumistele. Kui inimene tegeleb spordialaga, kus ta ehitab oma lihast üles ja sellega paisutab kuid pisut ka lühendab seda, tuleb ju venitustega oma lihased taas pikemaks-tavaasendisse saada, et säilitada oma keha liikuvus ja tervis.

Nii nagu kõiki teisi joogastiile harrastades, nii ka Yin joogasse tulles võiks süüa võimalusel kaks tundi enne algust ja et mitte käivitada seedetööd ka juues, soovitatakse juua pool tundi enne praktikat ja pool tundi peale praktikat. Aga kuna inimesed on kõik erinevad ja kui keha ikkagi nõuab praktika ajal vett, siis ei ole see loomulikult keelatud. Rohkem soovitatakse juua ka joogapraktikale järgneval päeval.